Otázky a odpovědi


 Nejčastější otázky žen 

1 ) Kolik lidí bude při focení?(přibližně) Bude tam víc modelek najednou? Nebo v daný termín budete fotit jenom se mnou?
Foceni se zúčastní pouze fotograf a Vy. Focení v daném termínu a času probíhá pouze a jenom s Vámi. Veškerý čas je věnován Vám. Je to z důvodu , aby jste se jako žena cítila uvolněná a nestyděla se . 

2 ) Z Vašich stránek jsem pochopila, že před prvním focením si domluvíme schůzku, či pohovor. Pochopila jsem to správně? Pokud ano, kde bude pohovor probíhat?

V den před zahájením focení bude proveden pohovor, kde se dozvíte něco o nás ,co a jak se bude fotit. Po pohovoru pokud budete mít dále zájem tak se podepíše smlouva a vyplatí honorář. Nafotí se fotky. V případě že Vám to nebude vyhovovat nebo si to rozmyslíte, tak se přátelsky rozejdeme .

3 ) Focení probíhá v oblečení , ve spodním prádle (plavkách) a nahá postava . Pokud se bude fotit v prádle/plavky tak v tom, co si přinesu? Nebo máte svojí kolekci...? Máte svoji vizážistku? Nebo líčení neřešíte? Účes necháte na mne? 

Obličej je nutný fotit nebo lze ho nějakým způsobem zakrýt nebo fotit anonymně .

Přibližně 90% foto projektu se skládá z focení modelky v oblečení standartní /sportovní , spodním prádlo/plavky a nahá postava v provedení ART , ART poses a ART nude. Fotíme vždy modelky přirozené a pouze upravené tak je se sami upraví . Líčení necháváme na ženě , ale preferujeme přirozenost  . Oblečení si vždy donese žena svoje ( je to hlavně z důvodu hygieny ) a v tom v čem se nejlépe cítí a vypadá . 

Obličej je vždy důležitý , ale z důvody kdy žena nechce , aby byl vidět její obličej je možné využít masku na zakrytí obličeje nebo obličej upravíme na fotkách tak ,aby nebyla poznat .

4 ) Fotím poprvé  takovéto fotky a mám strach ,aby se někde neobjevily . Nikdo neví , že jsem toto focení absolvovala a nechci ,aby se to někdo dozvěděl. Hlavně se jedná o moji práci a rodinu ?

Co se týče spolupráce a společných fotek , tak zaručujeme 100% diskrétnosti . Naše fotky slouží pouze jako vyučovací předlohy pro školy v Severní Americe.   Po krátkém čase je škola sama zlikviduje. Dle smlouvy je nesmí zveřejňovat ani dále předávat a propagovat. Naše agentura fotky nearchivuje a po předání škole jsou i u nás vymazány. Fotky se nikde nedistribují ani nevystavují. V žádném případě my nesdělujeme nikomu kdo s námi spolupracuje.  Za 16 let se nám ještě nestalo , aby se o našich ženách někdo dozvěděl nebo se objevily fotky nafocené s námi.

5 ) Kdo může všechno s Vámi spolupracovat ? Mám kamarádku , které je 50 let a chce to také zkusit , ale myslí si že na to už nemá věk ani postavu .

Spolupracovat s námi můžou veškeré ženy starší 18 let bez rozdílu rasy , věku a tvaru postavy. 

Většina našich foto projektů je určená i pro ženy od 30 do 75 let. My držíme názor že každá žena bez rozdílu věku a postavy je vždy něčím přitažlivá a krásná , proto neděláme žádné rozdíly. I pro naše zákazníky je různorodost věku a tvaru postavy důležitá a žádaná. 

6 ) Fotila jsem s Vámi a ráda bych v tom pokračovala , ale bylo mi řečeno že se jedná o jednorázovou spolupráci na jednom fotoprojektu. Je to pravda ?

Ano , většinou když oslovujeme ženu nebo ona oslaví nás , tak ji pozveme na jedno focení , které je přesně určené pro ní . Pokud byla spokojená s fotoprojektem , naším přístupem a má nadále zájem o focení , je možné se domluvit i na další spolupráci. Spolupracujeme s ženami i dlouhodobě.

7) Ráda bych s Vámi spolupracovala , ale píšete že fotíte pouze v Praze , Brně , Ostravě a Ústí nad Labem. Mám problém že ani jedno město nemám blízko a nerada cestuji daleko. Mám šanci s Vámi spolupracovat . 

Víme že je problém v tom že máme focení pouze v těchto velkých městech , ale nejsme schopni fotit ve všech městech ČR. Tento problém od roku 2020 řešíme pouze dvěma způsoby.

a) Při větším množství žen z jiného kraje (města) a ( minimálně 3 ženy ) jsme schopni zorganizovat focení v tom městě ( např. České Budějovice , Plzeň , atd. )

b) Je možnost nafotit fotky přímo u Vás doma . V poslední době je to také často žádané focení od žen. Vše je ale pouze na požádání samotné ženy. My toto nenavrhujeme , pouze to realizujeme. Doba realizace cca. 2 hodiny.

8) Zdá se mi že honorář 1500 ,- Kč až 2500,- Kč na hodinu , který nabízíte nízký . Neuvažovali jste o vyšších honorářích ?

Honorář je odvozen od toho pro koho fotíme. Ceny , které nám nabízejí školy nepatří mezi nejvyšší. Musíme si všichni uvědomit že my ,  ani školy s fotkami neobchodujeme a proto jsou ceny takto nastaveny. Pro školy to musí být levnější než si objednat modelku pro výuku. Výuka malování nebo sochařství které trvá cca. 3-4 hodiny. Ceny modelek dle informací ze škol v USA je max. 10-20,- USD / hodinaMyslíme si že cena za druh focení  je dostatečně adekvátní.  Naše fotoprojekty nejsou vyloženě určené pro profesionální modelky , které se tím živí.  

9) Jak časově náročné je focení a pohov. A na jak dlouho se mám udělat čas.  

Co se týče časové náročnosti :                                                                                                         - pohovor , seznámení se smlouvou .......................................30 - 40 minut                                       - seznámení se s foto projektem a co se bude fotit ........... 10 - 15  minut                                       - samotné focení .............................................................................40 - 60 minut

Celková čas si naplánujte na .......................................................    2 hodiny

10)  Dostanu  po nafocení nějaké fotky pro svoji potřebu

 Na tuto otázku odpovídáme jednoznačně že NE . Vše je z důvodu ochrany samotné ženy a   nás. Jsme rádi že toto naše rozhodnutí jsou respektovány. 

11)  Je u každého Vašeho fotoprojektu nutné se fotit nahá

Na tuto otázku máme také jednoznačnou odpověď . Ano , každý fotoprojekt je složen i focení nahé postavy a to z důvodu že to vyžadují naše klientské zahraniční školy . 

  

Pokud jste tu nenašla odpověď na Vaší otázku , na kterou by jste se chtěla zeptat , tak neváhejte a napište nám a my Vám na ní rádi odpovíme  a vložíme ji sem. 

Může se hodit i pro jiné ženy.